Napoli lepsze od Juventusu w hicie Serie A. Błąd Chielliniego zapewnił gospodarzom rzut karny

Giuseppe Maffia / UK Sports / Sipa / PressFocus
Napoli pokonało Juventus 1:0 (1:0) w hicie 22. kolejki Serie A. Decydującego gola strzelił Lorenzo Insigne, który wykorzystał rzut karny.
Spotkanie lepiej rozpoczęli gracze z Turynu. Starali się stworzyć zagrożenie pod bramką gospodarzy.
W jednej z akcji dogodną sytuację do oddania strzału miał Federico Bernardeschi, ale uderzył on fatalnie. W odpowiedzi piłkarze z Neapolu próbowali przenieść ciężar gry na połowę Juventusu.
Jedna z ich akcji przyniosła rzut karny. W 28. minucie o piłkę w powietrzu powalczyli Amir Rrahmani z jednej i Giorgio Chiellini oraz Wojciech Szczęsny z drugiej strony.
Futbolówka ostatecznie wylądowała w rękach golkipera, ale jednocześnie stoper ręką trafił rywala prosto w twarz.
Sędzia po analizie VAR wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Lorenzo Insigne. Zawodnik Napoli pewnym uderzeniem pokonał Szczęsnego.
Tuż po przerwie Juventus starał się wyrównać. Świetną okazję miał Cristiano Ronaldo, ale Portugalczyk trafił wprost w interweniującego Aleksa Mereta.
Ponad kwadrans później tym samym skutkiem zakończyła się akcja, po której strzał oddał Federico Chiesa. W 63. minucie piłka wreszcie wpadła do bramki Napoli, ale z spalonego gol nie został uznany.
Piotr Zieliński przebywał na boisku do 65. minuty, gdy został zmieniony przez Elifa Elmasa. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Napoli.