Napoli lepsze od Torino! Lorenzo Insigne zmarnował rzut karny, skromny występ Piotra Zielińskiego [WIDEO]

Krzysztof Porebski/Pressfocus
Napoli odniosło zwycięstwo w 36. kolejce Serie A. Podopieczni Luciano Spallettiego pokonali Torino 1:0.
W pierwszym składzie neapolitańczyków zabrakło dziś miejsca dla Piotra Zielińskiego. W czwartym meczu z rzędu Polak został odesłany na ławkę rezerwowych.
Pierwszy groźny strzał w dzisiejszym spotkaniu oddał Andrea Belotti. Uderzenie napastnika obronił jednak David Ospina.
W 22. minucie arbiter podyktował rzut wolny dla Napoli tuż przed polem karnym. Dries Mertens oddał zbyt mocny strzał, który nie leciał w światło bramki. Ofensywa Napoli nie funkcjonowała zbyt dobrze, Lorenzo Insigne popełniał proste błędy.
Pod koniec pierwszej połowy Belotti oddał strzał, po którym piłka odbiła się od Kalidou Koulibaly'ego i przeszła nad bramką Napoli. Do przerwy było 0:0.
W drugiej połowie arbiter podyktował rzut karny dla Napoli. Jeden z obrońców Torino sfaulował Driesa Mertensa. Do piłki podszedł Lorenzo Insigne, ale jego uderzenie z jedenastu metrów obronił Etrit Berisha. Co ciekawe, w rundzie jesiennej Insigne również zmarnował karnego w meczu z Torino.
W 65. minucie Victor Osimhen urwał się obrońcom Torino, ale znów Berisha był na posterunku. Chwilę po tej akcji na boisku pojawił się Karol Linetty. Tuż po wejściu mógł zanotować asystę, ale po jego podaniu Belotti minimalnie chybił. W 69. minucie Luciano Spalletti posłął w bój Piotra Zielińskiego.
Wynik meczu otworzył Fabian Ruiz. Hiszpan przejął piłkę na połowie z Torino, wpadł w pole karne i lewą nogą trafił do siatki.
W 84. minucie Zieliński dostał dobre podanie od Osimhena, ale nie zdecydował się na zejście na lewą nogę, po czym stracił piłkę. Chwilę później "Zielu" szukał podaniem Elifa Elmasa, ale zagrał niedokładnie i rywale wybili piłkę na rzut rożny.
Napoli wygrało 1:0 i zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli. Torino jest dziesiąte.
Adam Kłos07 May 2022 · 16:55