Napoli wygrało z AS Romą. Arkadiusz Milik trafił w poprzeczkę [WIDEO]

Gennaro Di Rosa / Shutterstock.com
AS Roma przegrała z Napoli 1:2 (0:0). Bramki dla gości zdobyli Jose Callejon oraz Lorenzo Insigne.
Obie drużyny walczą o piąte miejsce w tabeli Serie A. Przed dzisiejszym starciem stołeczna ekipa miała trzy punkty przewagi nad drużyną z Neapolu. Gennaro Gattuso od pierwszych minut w Rzymie postawił na dwóch Polaków - Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika.
Polski napastnik był aktywny w ofensywie i naprawdę niewiele brakowało, by wpisał się na listę strzelców. W 33. Milik świetnie złożył się do uderzenia głową, ale trafił tylko w poprzeczkę. Kilka chwil później jego kolejne uderzenie znakomicie wybronił Pau Lopez.
To bramkarz AS Romy był bohaterem pierwszej połowy spotkania. Lopez jeszcze dwa razy uratował swój zespół przed stratą gola, skutecznie interweniując przy próbach Fabiana Ruiza i Piotra Zielińskiego.
Po przerwie w końcu piłkarze Napoli dopięli swego. W 55. minucie Mario Rui zagrał w pole karne, a tam Callejon urwał się obrońcy i z bliska dopełnił formalności.
Gospodarze odpowiedzieli po 5 minutach. Henrich Mchitarjan przedarł się środkiem i uderzył przy słupku. Meret nie zdołał sięgną piłki.
W 66. minucie na boisku pojawił się Nicolo Zaniolo, który wrócił do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.
Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 1:1, Lorenzo Insigne uderzył tuż przy słupku i - jak się okazało - dał "Azzurrim" wygraną.
Daniel Makarewicz05 Jul 2020 · 23:41