Napoli wygrało z Benficą i zapewniło sobie pierwsze miejsce, Zieliński wszedł z ławki

Vlad1988/Shutterstock
Napoli pokonało Benfikę Lizbona 1:0 i awansowało do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Mimo porażki Portugalczycy także zameldowali się w fazie pucharowej rozgrywek.

Na Estadio da Luz pierwszego gola dla neapolitańskiego klubu strzelił Joce Callejon. W 60. minucie Hiszpan po dośrodkowaniu Driesa Mertensa znalazł się w sytuacji sam na sam pokonał Edersona.

Drugi na listę strzelców w 79. minucie wpisał się Dries Mertens, który pewnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki. Wynik spotkania na 2:1 ustalił Raul Jimenez, zdobywca honorowej bramki dla lizbońskiej drużyny.

W 72. minucie na boisku pojawił się Piotr Zieliński, który zmienił Marka Hamsika.

W innym meczu grupy B, Dynamo Kijów rozbiło Besiktas aż 6:0. Gole dla ukraińskiej drużyny strzelali kolejno Artem Besedin, Andrij Jarmołenko, Witalij Bujalski, Derlis Gonzalez, Serhij Sydorczuk oraz Junior Moraes.

Warto także wspomnieć, że drużyna ze Stambułu kończyła spotkanie w dziewiątkę, bowiem czerwonymi kartkami zostali ukarani najpierw Andreas Beck, a następnie Vincent Aboubakar.

Awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów wywalczyło Napoli z pierwszego miejsca oraz Benfica Lizbona z drugiego. W Lidze Europy zagra z kolei Besiktas. Z pucharowymi rozgrywkami mimo wysokiej wygranej pożegnał się klub z Kijowa.

* * * * *
Dynamo Kijów - Besiktas JK 6:0 (4:0)
Bramki: Besedin 9, Jarmolenko 31-karny, Bujalskij 32, Gonzalez 45+2, Sydorczuk 60, Moraes 77.

Benfica Lizbona - SSC Napoli 1:2 (0:0)
Bramki: Jimenez 87 - Callejon 60, Mertens 79.