Napoli wygrało z drużyną Glika, porażka Juventusu

MediaPictures.pl/Shutterstock
SSC Napoli pokonało na wyjeździe Torino 2:1 w meczu 37. kolejki Serie A. Całe spotkanie na ławce rezerwowych gości spędził Kamil Glik.

Po pierwszej połowie spotkania goście prowadzili 2:0. Najpierw w 12. minucie gry swojego 33. gola w tym sezonie strzelił Gonzalo Higuain, a osiem minut później trafienie zaliczył Jose Callejon. 20 minut po zmianie stron honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Bruno Peres.

Dzięki wygranej drużyna z Neapolu awansowała na drugie miejsce w tabeli. Piłkarze Maurizio Sarriego mają dwa punkty przewagi nad Romą.

W innym spotkaniu Hellas Werona, która jest juz pewna spadku z ligi pokonała u siebie mistrza kraju, Juventus Turyn 2:1. Gole dla gospodarzy zdobyli Luca Toni, po strzale z rzutu karnego i Federico Viviani, a honorową bramkę dla "Starej Damy" strzelił Paulo Dybala, który wykorzystał jedenastkę. Cały mecz w drużynie ze Stadio Marc'Antonio Bentegodi rozegrał Paweł Wszołek, a Dominik Furman był rezerwowym.

W ostatniej kolejce Juventus zmierzy się na własnym stadionie z Sampdorią Genua, a Hellas Werona zagra na wyjeździe z Palermo. Rywalem Torino będzie Empoli, a Napoli podejmie u siebie Frosinone.