Napoli zwyciężyło w Rzymie i umocniło się na pozycji lidera [VIDEO]

Dmytro Larin / Shutterstock.com
AS Roma uległa u siebie SSC Napoli 0:1 (0:1) w drugim sobotnim meczu 8. kolejki włoskiej Serie A.
Na Stadio Olimpico zawody z ławki rezerwowych rozpoczęli Łukasz Skorupski i Piotr Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski pojawił się na murawie dziewiętnaście minut przed końcem, zmieniając Słowaka Marka Hamsika.
"Błękitni" zwycięskiego gola zdobyli jeszcze w pierwszej połowie. Lorenzo Insigne po dwudziestu minutach gry wykorzystał nieporozumienie defensywy gospodarzy i płaskim strzałem zaskoczył Alissona.
Dzięki ósmej wygranej w sezonie zespół z Kampanii umocnił się na prowadzeniu w tabeli. "Giallorossi" doznali natomiast drugiej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na piątej lokacie w klasyfikacji.