W trakcie
Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Nawałka: Z systemem VAR trzeba się zaprzyjaźnić

Reprezentacja Polski
Źródło zdjęcia: MediaPictures.pl/Shutterstock

Podczas rozpoczynających się mistrzostw świata będzie wykorzystany system VAR. Reprezentacja Polski kilka razy mogła się przekonać o jego funkcjonowaniu podczas wygranego wtorkowego meczu kontrolnego z Litwą 4:0.

System VAR jest używany w zaledwie kilku ligach. Wielu reprezentantów Polski nie miało więc z nim styczności w warunkach meczowych. We wtorek wideoweryfikacja została użyta kilka razy.

Najpierw arbiter otrzymał informację, że piłka uderzona przez Roberta Lewandowskiego z rzutu wolnego, po odbiciu się od poprzeczki, przekroczyła linię bramkową. Następnie został anulowany gol Grzegorz Krychowiaka, który przyjął piłkę ręką, a następnie zdobył bramkę strzałem piętą. Dla „Biało-Czerwonych” został podyktowany też rzut karny, po tym, jak jeden z rywali zablokował dośrodkowanie ręką. W tej sytuacji sędzia pobiegł osobiście sprawdzić sytuację i ostatecznie wskazał na „wapno”.

Po spotkaniu selekcjoner Adam Nawałka został zapytany, jakie emocje wzbudza u niego system wideoweryfikacji?

- Tylko i wyłącznie pozytywne. Podchodzimy właśnie do prowadzenia zawodów z pomocą „VAR-owców”. Odpowiednio się do tego przygotowaliśmy - powiedział Nawałka na pomeczowej konferencji prasowej.

- My, jako reprezentacja, również mamy pierwszy raz kontakt z tego rodzaju sędziowaniem, dlatego na zgrupowaniu w Arłamowie mieliśmy prezentację z naszym najlepszym sędzią, jednym z najlepszych na świecie. Na pewno było to bardzo wartościowe. Rozegraliśmy również grę wewnętrzną i VAR też był użyty - dodał.

- Wiele kontrowersji, które budzi, zostało wyjaśnionych. Przede wszystkim z VAR-em trzeba się zaprzyjaźnić. VAR nie może nam szkodzić, nie można mieć do niego złego nastawienia. Tak właśnie podchodzą do tego zawodnicy, w bardzo świadomy sposób. Jest to niezwykle ważne, aby podczas mistrzostw świata nie dochodziło do jakichkolwiek nieporozumień, czy to na ławce, czy wśród zawodników, gdzie jedna żółta kartka, a potem druga może osłabić zespół. Na to nie możemy sobie pozwolić - podkreślił.

Źródło: asinfo.
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

3
27 sty 2019 | 19:44
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
najwyższy czas się zaprzyjaźnić
13 cze 2018 | 11:37
+3
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Tylko oszuści narzekają na VAR.
Teraz sędzia ma narzędzie, które powoduje że jego autorytet wzrósł o 100%.
Ostateczny wyrok i tak należy do głównego ,co przy jego wiedzy zasad gry powoduje że szansa pomyłki jest minimalna a jego komfort pracy jest nieporównywalny .
Trzeba by teraz tylko podnieść kary , za wywieranie presji na sędziego .
Najwyższy w Rankingu sędziów będzie też ten który popełnił najmniej pomyłek ,a nie jak obecnie ten który jest najbardziej połapany w UEFA .
Wychodzi taka łajza w LM i drukuje tak że oczy pękają przed telewizorem. Koniec tego.
13 cze 2018 | 09:47
+9
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Tylko piłkarze Realu nie lubią VAR, chyba chcieliby pozostać w friendzone :-)
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Brak ryzyka na start. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "SPRAWDŹ".

Kod rejestracyjny: MEGABONUS. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Kod rejestracyjny: MEGABONUSPZB. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.