NBA: Beznadziejny mecz Wizards. Gortat z sześcioma punktami

Washington Wizards przegrali na wyjeździe z Dallas Mavericks 75:98 w poniedziałkowym meczu ligi NBA. Marcin Gortat zdobył sześć punktów i miał osiem zbiórek.
Czarodzieje po raz drugi w tym sezonie ulegli Mavs, czyli jednej z najniżej notowanych drużyn w Zachodniej Konferencji. Harrison Barnes zdobył dla gospodarzy 20 punktów i zebrał 10 piłek na tablicach. Dobrze spisał się także debiutant Dennis Smith Jr. (17 punktów).
Kluczem do wygranej Mavericks było słaba postawa liderów drużyny z Waszyngtonu. John Wall i Bradley Beal rzucali w poniedziałek ze skutecznością na poziomie 28 procent. Ten drugi zdobył 18 „oczek”, a pierwszy 11. To byli jedyni gracze, którzy mieli dwucyfrową zdobycz punktową w swojej drużynie, choć łącznie trafili zaledwie 8 z 29 rzutów z gry.
Fatalna była zwłaszcza pierwsza połowa w wykonaniu Wizards. Zdobyli w niej zaledwie 37 punktów, co jest ich najniższym wynikiem w tym sezonie. Goście trafili w całym spotkaniu trafili tylko siedem z 32 rzutów z dystansu. Wszystkie trzy swoje próby zza łuku spudłował Wall. Drużyna z Waszyngtonu w tym sezonie tylko w jednym spotkaniu zdobyła mniej punktów niż w Dallas, a było do w grudniowym starciu w Utah (przegranym 69:117).
- Nie mogliśmy trafić z otwartych pozycji. Nie mogliśmy trafić prostych rzutów spod kosza. Nie mogliśmy nawet trafić rzutów wolnych. To był po prostu jeden z takich wieczorów - powiedział Scott Brooks, trener Wizards, cytowany przez „CBS Sports”.
Zespół ze stolicy Teksasu przerwał serię trzech z rzędu porażek i zajmuje 14. miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 16-31. W następnym meczu zmierzy się u siebie w derbach z Houston Rockets.
Natomiast zespół ze stolicy plasuje się na piątej pozycji na Wschodzie. Ma na swoim koncie 26 zwycięstw i 21 porażek. W kolejnym spotkaniu zagra na wyjeździe z Oklahoma City Thunder.