NBA: Cavs i Celtics z kolejnymi wygranymi

Keith Allison, wikicommons
W meczach NBA rozegranych z czwartku na piątek Cleveland Cavaliers wygrali z Toronto Raptors 128:110, a Boston Celtics z Philadelphia 76ers 108:103.
W Air Canada Centre to Raptors lepiej zaczęli spotkanie, prowadząc po pierwszej kwarcie trzema punktami. W kolejnych minutach zawodnicy z Toronto utrzymywali, a nawet minimalnie powiększali przewagę.
W trzeciej odsłonie losy meczu jednak się odwróciły i to Kawalerzyści przejęli kontrolę, prowadząc 15 punktami. W ostatnich minutach nic się nie zmieniło i Cleveland Cavaliers pokonało ostatecznie Toronto Raptors 128:110.
Kolejny bardzo dobry mecz w fazie play-off rozegrał LeBron James. Lider Cavs minionej nocy zdobył 34 punkty i miał 14 asyst. Wspierał go Kevin Love, autor 31 punktów i 11 zbiórek. W ekipie Raptors najlepszym graczem był DeMar DeRozan, który zdobył 24 punkty.

W rywalizacji play-off do czterech zwycięstw Cleveland Cavaliers prowadzi 2:0.
Bardziej wyrównany mecz oglądali kibice w TD Garden, gdzie Boston Celtics zmierzyło się z Philadelphia 76ers. Od początku prowadzili goście, a ich przewaga utrzymywała się do trzeciej kwarty. Wówczas to Celtics najpierw odrobili straty, a potem uzyskali przewagę. W ostatnich minutach zdołali utrzymać prowadzenie. Boston Celtics wygrało z Philadelphia 76ers 108:103.
Wśród graczy Celtics najskuteczniejszy był Jayson Tatum, autor 21 punktów. W ekipie z Filadelfii najlepszy był J. J. Redick, autor 23 punktów.
W rywalizacji play-off do czterech zwycięstw Boston Celtics prowadzi 2:0.