NBA: Dobry mecz Gortata, zwycięstwo Wizards

Washington Wizards wygrali we własnej hali z Sacramento Kings 110:92. Marcin Gortat rozegrał bardzo dobry mecz, zdobył dla gospodarzy 18 punktów i zanotował 7 zbiórek.
Koszykarze Washington Wizards mają za sobą serię czterech meczów z rzędu we własnej hali. Wygrali trzy ostatnie, a minionej nocy pewnie pokonali Sacramento Kings 110:92. Mimo że po pierwszej kwarcie różnicą 10 punktów prowadził zespół gości. W kolejnych odsłonach spotkania skuteczniejsi byli jednak zawodnicy z Waszyngtonu.
Czołowym graczem w zwycięskiej ekipie był Marcin Gortat. Polak przebywał na parkiecie 31 minut. W tym czasie zdobył 18 punktów, w tym wykorzystał wszystkie 4 rzuty wolne, a do tego zaliczył jeszcze siedem zbiórek. Skuteczniejszy w zespole „Czarodziei” był tylko John Wall z dorobkiem 21 punktów i 9 asyst.
Dzięki trzeciej wygranej z rzędu Washington Wizards są na trzecim miejscu w Konferencji Wschodniej. Mają bilans 8 zwycięstw i 5 porażek. Natomiast Sacramento Kings zajmuje 14. pozycję na Zachodzie