NBA: Ekipa Boston Celtics śrubuje serię zwycięstw

Dallas Mavericks przegrali u siebie po dogrywce z Boston Celtics 102:110 w poniedziałkowym meczu koszykarskiej ligi NBA. Dla ekipy z Massachusetts była to 16 z rzędu wygrana w sezonie.
Faworytem poniedziałkowego spotkania byli Celtowie. Jednak najsłabsza drużyna Zachodu stawiła im bardzo silny opór. Mimo przegranej 12 punktami pierwszej kwarty, w kolejnych dwóch gospodarze odrobili stratę i wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Nie zdołali jej jednak utrzymać. Goście ich dogonili i trzeba było rozegrać w dogrywkę. W niej już znacznie lepsi okazali się Celtowie (14:6).
Świetne spotkanie w ich szeregach rozegrał Kyrie Irving. Zdobył 47 punktów (16 na 22 z gry, w tym 5 na 7 zza łuku). Wśród Rumaków najlepszy był Harrison Barnes (31 „oczek” i sześć zbiórek).
Drużyna z Teksasu zajmuje 15. miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 3-15. W następnym meczu zagra na wyjeździe z Memphis Grizzlies.
Natomiast ekipa z Massachusetts jest liderem Wschodu z 16 zwycięstwami i dwiema porażkami. Jej kolejnym rywalem będą na wyjeździe Miami Heat.