NBA: Houston Rockets bliżej finału

W piątym meczu finału Konferencji Zachodniej Houston Rockets pokonało na własnym parkiecie Golden State Warriors 98:94. Rakietom do awansu do finału brakuje jednego zwycięstwa.
Spotkanie od początku było wyrównane, ale to gospodarze od początku objęli prowadzenie, które jednak goście w połowie spotkania zniwelowali. Po dwóch kwartach na tablicy wyników był remis po 45. W kolejnych minutach to Wojownicy mieli na swoim koncie więcej punktów. W ostatniej kwarcie Houston Rockets odzyskało jednak przewagę i utrzymało prowadzenie do końca. Rakiety pokonało Warriors 98:94.
W zespole gospodarzy najskuteczniejszy był Eric Gordon, który rzucił 24 punkty. Pod tablicami w ekipie Rakiet dominował Clint Capela, autor 14 zbiórek. W drużynie Wojowników w ofensywie najlepiej radził sobie Kevin Durant, zdobywca 29 punktów. Natomiast Draymond Green zanotował 15 zbiórek.
W rywalizacji do czterech zwycięstw Houston Rockets prowadzi 3:2. Następne spotkanie zostanie rozegrane z soboty na niedzielę polskiego czasu.