NBA. Houston Rockets rozbili Memphis Grizzlies. Świetny mecz Westbrooka

Houston Rockets rozbili Memphis Grizzlies. Świetny mecz Westbrooka
Houston Rockets pewnie wygrali u siebie z Memphis Grizzlies w środowym meczu NBA. Dla drużyny z Teksasu było to piąte zwycięstwo z rzędu.
Gospodarze dominowali od samego początku spotkania. Już do przerwy prowadzili 73:47, a świetnie grali Russell Westbrook oraz James Harden, który łącznie w pierwszych dwóch kwartach rzucił 46 punktów.
- Graliśmy bardzo aktywnie. Nasza obrona, zbiórki, wypychanie rywali, wszystko w pierwszej połowie po prostu dobrze funkcjonowało - powiedział Mike D'Antoni, trener Rakiet.
- Wreszcie dobrze gramy w defensywie, a to jest coś, dzięki czemu będziemy wygrywali mecze. Jeśli chcemy zrealizować nasze cele, to musimy grać lepiej w defensywie i teraz tak było - ocenił natomiast Harden.
Ekipa z kosmicznego miasta na początku trzeciej kwarty powiększyła swoją przewagę do 35 punktów. Choć Grizzlies potem odrobili część strat, to nie było ich stać na wiele. Koszykarze Rockets w pełni kontrolowali wynik.
Harden zakończył spotkanie z 30 punktami, choć w czwartej kwarcie na parkiecie już się nie pojawił. Przez ostatnich sześć minut meczu nie grał też Westbrook, który rzucił łącznie 33 "oczka". Rockets po tym zwycięstwie mają bilans 38-20 i zajmują czwarte miejsce w Konferencji Zachodniej. W następnym meczu zmierzą się na wyjeździe z Boston Celtics.
W zespole Grizzlies najlepszy był Dillon Brooks, zdobywca 22 punktów. Podopieczni Taylora Jenkinsa doznali jednak czwartej z rzędu porażki podczas serii wyjazdów. - Jesteśmy gotowi, aby wrócić do domu i popracować. To było wielkie doświadczenie dla naszych zawodników. Rozegraliśmy ciężkie cztery mecze, ale przed nami jeszcze wiele spotkań. Musimy walczyć i grać lepiej - podkreślił trener Jenkins.
Jego podopieczni zajmują ósme miejsce na Zachodzie z bilansem 38-30. Ich kolejnym rywalem będą Sacramento Kings.