NBA: Kolejne wygrane Cavaliers i Warriors

Keith Allison, wikicommons
W meczach NBA rozegranych z czwartku na piątek kolejne wygrane zanotowały ekipy Cleveland Cavaliers i Golden State Warriors. Serię przegranych spotkań przerwała ekipa Detroit Pistons.
Golden State Warriors pokonali Dallas Mavericks 112:97. Co prawda goście wygrali pierwszą kwartę, ale później na parkiecie dominowali już obrońcy tytułu. W ich szeregach najskuteczniejsi byli Kevin Durant, autor 36 punktów oraz Kevin Thompson, który zdobył 25 „oczek”.
Dla Wojowników była to 23 wygrana w sezonie. Zajmują drugie miejsce w Konferencji Zachodniej. Na ostatnim miejscu na Zachodzie są natomiast koszykarze z Dallas, którzy przegrali po raz 21.
Na Wschodzie drugie miejsce zajmuje ekipa Cleveland Cavalliers, która minionej nocy wygrała z Los Angeles Lakers 121:112. Wśród wicemistrzów NBA brylowali Kevin Love (28 punktów) i LeBron James (25 punktów).
Kawalerzyści mają w obecnych rozgrywkach bilans 21 zwycięstw i 8 porażek. Dużo gorzej radzą sobie Lakers, którzy wygrali tylko 10 spotkań, a przegrali 17.
Minionej nocy serię siedmiu przegranych meczów przerwał zespół Detroit Pistons, wygrywając z Atlanta Hawks 105:91. Tłoki są na siódmym miejscu w Konferencji Wschodniej, gdzie stawkę z zaledwie sześcioma zwycięstwami zamykają koszykarze z Atlanty.