NBA: Lakers i Warriors ze zwycięstwami

wikicommons
W meczach NBA rozegranych w nocy z czwartku na piątek Golden State Warriors pokonało Dallas Maverkics 121:103, a Los Angeles Lakers wygrało z Oklahoma City Thunder 106:81.
Liderzy Konferencji Zachodniej Golden State Warriors nie zwalniają tempa. Minionej nocy pokonali na własnym parkiecie Dallas Mavericks 121:103. Po pierwszej kwarcie goście prowadzili dziesięcioma punktami, ale już w połowie spotkania był remis. W trzeciej i czwartej kwarcie Wojownicy dominowali już na parkiecie i zapewnili sobie przekonujące zwycięstwo.
W zwycięskiej ekipie najskuteczniejszy był Kevin Durant, autor 24 punktów. Obrońcy tytułu mają na koncie 42 wygrane i 13 porażek, co daje im pierwsze miejsce na Zachodzie. W tej samej Konferencji Dallas Mavericks zajmuje ostatniej, 15. miejsce.
O udział w play-offach mogą powalczyć jeszcze koszykarze Los Angeles Lakers, którzy wygrali z Oklahoma City Thunder 106:81. Dla zespołu z Miasta Aniołów to ósma wygrana w ostatnich dziesięciu meczach.
Dzięki dobrej formie Lakers wciąż zachowują szansę na udział w fazie play-off. W tym momencie zajmują jedenaste miejsce na Zachodzie z bilansem 23 zwycięstwa i 31 porażek.
W innym meczu dwóch najsłabszych drużyn w Konferencji Wschodniej Orlando Magic pokonało Atlanta Hawks 100:98.