NBA. Los Angeles Lakers wygrali z Houston Rockets. Świetny mecz LeBrona Jamesa

Los Angeles Lakers wygrali z Houston Rockets. Świetny mecz LeBrona Jamesa
Houston Rockets przegrali u siebie z Los Angeles Lakers 115:124 w sobotnim meczu ligi NBA. O zwycięstwie gości przesądziła świetna gra w trzeciej kwarcie.
Jeziorowcy przystąpili do spotkania w Teksasie po porażce z Orlando Magic. Przegra na Florydzie przerwała ich serię dziewięciu zwycięstw. - Byliśmy wściekli po spotkaniu z Orlando. Mieliśmy kilka dni, aby się pozbierać, odzyskać koncentrację i zacząć drugą część sezonu w odpowiedni sposób i tak też zrobiliśmy - powiedział LeBron James, zdobywca 31 punktów i 12 asyst. Goście, po wyrównanej pierwszej połowie, trzecią kwartę wygrali 32:17.
Trudniejszy moment przeżywa natomiast ekipa z kosmicznego miasta, która doznała trzeciej kolejnej porażki, wyrównując w ten sposób najgorszą serię w tym względzie w bieżących rozgrywkach. - Po prostu nie gramy teraz dobrze. Nie graliśmy dobrze w ostatnich tygodniach. Jedyny sposobem na wyjście z tej sytuacji to twarda gra, spuszczenie głowy i parcie naprzód - podkreślił trener Rockets Mike D'Antoni.
35 punktów dla miejscowych zdobył Russell Westbrook. Natomiast 34 "oczka" dołożył James Harden. Drużyna z Teksasu zajmuje piąte miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 26-15. W następnym meczu zmierzy się we własnej hali z Oklahoma City Thunder.
- Każdy w swojej karierze przechodził trudne okresy i jedynym sposobem, aby się z nich wydostać jest dalsza praca. Trzeba ciężko pracować i być odpowiednio nastawionym mentalnie, aby prezentować się jak najsolidniej - podkreślił Harden.
Natomiast ekipa z Kalifornii ma 34 zwycięstwa oraz osiem porażek i jest liderem Zachodu. Kolejnym rywalem Lakers będą na wyjeździe Boston Celtics.