NBA: Niespodziewana porażka Golden State Warriors

Golden State Warriors przegrali we własnej hali z Charlotte Hornets 100:111 w piątkowym meczu ligi NBA. Zespół Szerszeni do niespodziewanego zwycięstwa poprowadził Dwight Howard.
Center gości był bliski triple-double. Zdobył 29 punktów, miał 13 zbiórek i zanotował siedem asyst. Drużyna, która przeciętnie spisuje się w obecnych rozgrywkach, na parkiecie obrońców tytułu zaprezentowała się bardzo dobrze. Praktycznie wszyscy zawodnicy pierwszej piątki zagrali na wysokim poziomie. 16” oczek” rzucił Kemba Walker, a 15 miał Nicolas Batum.
W drużynie gospodarzy zabrakło Stephena Curry'ego. Pod jego nieobecność Wojownicy radzili sobie do tej pory dość dobrze, ale w starciu z Hornets było widać brak jednego z liderów. 27 punktów Kevina Duranta i 24 Klay’' Thompsona to było za mało. Po pierwszej wyrównanej połowie, w trzeciej i czwartej kwarcie to goście prezentowali się odrobinę lepiej i sięgnęli po zaskakujący triumf.
Po tym zwycięstwie zespół z Karoliny Północnej zajmuje 12. miejsce w Konferencji Wschodniej z bilansem 13-22. W następnym meczu zagra na wyjeździe z Los Angeles Clippers.
Natomiast podopieczni Steve'a Kerra są liderem Zachodu z 28 zwycięstwami i ośmioma porażkami. Ich kolejnym rywalem będą Memphis Grizzlies.