Spurs lepsi od Rockets w derbach Teksasu

San Antonio Spurs pokonali u siebie Houston Rockets 96:89 w sobotnich derbach Teksasu w lidze NBA. Bohaterem spotkania został w drużynie Ostróg LaMarcus Aldridge.
O zwycięstwie ekipy z San Antonio zdecydowała świetna gra w obronie w czwartej kwarcie. W niej pozwolili zawodnikom rywali jedynie na celne rzuty na poziomie zaledwie 28 procent. W sumie w całym spotkaniu goście trafiali na poziomie 33 procent z gry i w tym 22 procent za trzy punkty.
- Gdybym wiedział dlaczego tak to wygląda, to bym powiedział. Nie wiem. Trener zawsze powtarza, że w pewnym momencie "odpalimy", więc mam nadzieję, że tak się stanie - powiedział Chris Paul, zdobywca 13 punktów dla Rakiet, cytowany przez CBS Sports. Najlepszy wśród gości był James Harden. "Brodacz" skończył spotkanie z 25 punktami, sześcioma zbiórkami i trzema asystami.
Spurs wygrali mimo tego, że popełnili 15 strat, w tym osiem w drugiej kwarcie. 27 punktów i 10 zbiórek miał Aldridge. Kluczową "3", dającą prowadzenie 89:85 rzucił w końcówce Derrick White. - Koledzy z drużyny we mnie wierzą. To sprawia, że jestem pewny siebie - powiedział White, zdobywca 14 punktów, wyrównując swój najlepszy wynik w karierze w tym względzie. Dołożył także osiem asyst, co również jest jego rekordem.
Podopieczni Gregga Popovicha mają bilans 7-4 i zajmują piąte miejsce w Konferencji Zachodniej. W następnym meczu zagrają na wyjeździe z Sacramento Kings.
Natomiast zespół prowadzony przez Mike'a D'Antoniego plasuje się na 12. pozycji z czterema zwycięstwami i siedmioma porażkami. W poniedziałek Rakiety zagrają we własnej hali z Indiana Pacers.