NBA. Pewne zwycięstwo Houston Rockets w Atlancie

Pewne zwycięstwo Houston Rockets w Atlancie
Houston Rockets nie rozegrali najlepszego meczu w Atlancie. Mimo tego, drużyna z Teksasu pewnie pokonała Hawks 121:105 we wtorkowym spotkaniu NBA.
- W pierwszej połowie nic nam nie wychodziło. Spotkanie było wyrównane, a w pewnym momencie przegrywaliśmy nawet dwoma punktami - powiedział Chris Paul, który zdobył dla Rakiet 13 punktów i miał 11 asyst.
- Kiedy zaczęliśmy zatrzymywać rywali, to mecz się dla nas otworzył. Jeśli nie trafia się rzutów, to wtedy dla nas lepiej, abyśmy szybko przechodzili do ataku - dodał.
31 punktów i 10 asyst miał w ekipie gości James Harden, natomiast Clint Capela dołożył 26 "oczek" i 11 zbiórek. Zespół z kosmicznego miasta wygrał 12 z ostatnich 13 spotkań. Podopieczni Mike'a D'Antoniego zajmują trzecie miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 45-26. W następnym meczu zagrają na wyjeździe z Memphis Grizzlies.
W ekipie Jastrzębi najlepszy był Trae Young, który miał 21 punktów i 12 asyst. Natomiast John Collins dołożył 20 "oczek" i 10 zbiórek. - Egzekucja rywali w drugiej połowie była dla nas zbyt dobra. Myślę, że trochę podkręcili tempo, trafili wiele trudnych rzutów i dlatego nam uciekli. Jeśli taka drużyna wyjdzie na prowadzenie, to wie jak je utrzymać - stwierdził Collins.
Drużyna ze stanu Georgia ma 24 zwycięstwa i 48 porażek. Hawks zajmują 12. miejsce na Wschodzie i w kolejnym meczu zagrają na własnym parkiecie z Utah Jazz.