NBA. Raptors wciąż w grze. Po dwóch dogrywkach pokonali Bucks

Raptors wciąż w grze. Po dwóch dogrywkach pokonali Bucks
Michael Tipton / flickr
Toronto Raptors pokonali u siebie po dwóch dogrywkach Milwaukee Bucks 118:112 w meczu numer trzy finału Konferencji Wschodniej fazy playoff NBA 2019. W rywalizacji do czterech zwycięstw drużyna z Kanady przegrywa 1-2.
Po dwóch porażkach w Wisconsin Raptors musieli teraz obronić własny parkiet, bowiem jeszcze żadna drużyna w historii postseason nie odwróciła rywalizacji od stanu 0-3. Raptors sięgnęli po zwycięstwo z wielkim trudem i pokonali rywali po dwóch dogrywkach.
36 punktów dla gospodarzy zdobył Kawhi Leonard, który na parkiecie spędził 52 minuty, co jest jego największym wynikiem w karierze w playoffach. - 52 minuty, ale to są playoffy i to zdecydowanie jest czuć. Czujesz to, kiedy grasz 30 minut. Nie mogę się tym teraz jednak martwić. Trzeba odpocząć i już myśleć o kolejnym meczu - powiedział Leonard.
Na samym początku drugiej dogrywki parkiet z powodu nadmiaru fauli musiał opuścić Giannis Antetokounmpo. Lider Kozłów zdobył 12 punktów, miał 23 zbiórki i siedem asyst. - Raptors zagrali od nas lepiej - ocenił Antetokounmpo. - Kiedy już się do nich zbliżyliśmy, to oni wtedy trafiali swoje rzuty i znów mieli przewagę siedmiu lub ośmiu punktów. To nie był nasz najlepszy mecz. Stać nas na znacznie lepszą grę - podkreślił.
- Byliśmy bardzo bliscy wygrania meczu, w którym nie graliśmy dobrze - ocenił natomiast Mike Budenholzer, trener Bucks. 24 punkty w jego zespole rzucił George Hill. Natomiast lidera gospodarzy doskonale wsparł Pascal Siakam, zdobywca 25 punktów i 11 zbiórek.
- My po prostu zagraliśmy jeszcze twardziej. Dobrze broniliśmy, zagraliśmy fizycznie i byliśmy gotowi na wielką walkę - stwierdził Nick Nurse, trener Raptors. Spotkanie numer cztery zostanie rozegrane we wtorek również w Toronto.