NBA. Sixers wciąż wygrywają u siebie. To już trzynaste zwycięstwo z rzędu

Philadelphia 76ers cały czas jest drużyną niepokonaną na własnym parkiecie w obecnym sezonie NBA. We wtorek koszykarze tego zespołu pokonali u siebie Denver Nuggets 97:92.
To było bardzo wyrównane spotkanie. Losy rywalizacji ważyły się niemal do końcowej syreny. 22 punkty dla gospodarzy zdobył Joel Embiid. To dwa celne rzuty wolne środkowego Sixers, na 15,3 sekundy przed końcem meczu, były kluczowe.
- Ja muszę być sobą. Kiedy czerpię radość z gry, to wtedy dominuję - powiedział Embiid. 20 "oczek" dołożył Tobias Harris. Sixers wygrali do tej pory wszystkie 13 meczów przed własną publicznością.
W ekipie Nuggets najlepszy był Will Barton, zdobywca 26 punktów. Problemem dla przyjezdnych była kontuzja Jamala Murraya. Jeden z liderów gości zderzył się z Benem Simmonsem w połowie pierwszej kwarty i już nie wrócił na parkiet. - Nasza ofensywa nas zawodzi i powstrzymuje. Teraz po raz kolejny się to potwierdziło. Musimy znaleźć sposób, aby grać równiej - podkreślił trener Nuggets, Michael Malone.
Sixers zajmują czwarte miejsce w Konferencji Wschodniej z bilansem 18-7. W następnym meczu zmierzą się na wyjeździe z Boston Celtics. Natomiast zespół z Kolorado doznał trzeciej porażki z rzędu. Plasuje się na piątej pozycji na Zachodzie z bilansem 14-8. Kolejnym rywalem Nuggets będą Portland Trail Blazers.