NBA: Spurs pewnie wygrali z mistrzami

San Antonio Spurs pewnie pokonali Golden State Warriors 89:75 w poniedziałkowym meczu ligi NBA. Dla gospodarzy, którzy walczą o fazę playoff, była to czwarta wygrana z rzędu.
Broniący tytułu Wojownicy zagrali w Teksasie bez kontuzjowanych czołowych zawodników. W ich składzie zabrakło Stephena Curry'ego, Kevina Duranta oraz Klay'a Thompsona. Dodatkowo w drugiej kwarcie urazu nabawił się Draymond Green.
Mimo tego, goście zdołali po przerwie odrobić 16-punktową stratę i objąć prowadzenie 63:61. Na początku ostatniej części gry Ostrogi odzyskały prowadzenie dzięki LaMarcusowi Aldridge'owi. Środkowy w całym spotkaniu zdobył 33 punkty i 12 zbiórek. Czwartą kwartę zaczął od pięciu "oczek" z rzędu, a w sumie rzucił w niej 17 "oczek" i to głównie dzięki niemu jego zespół odskoczył rywalom, pewnie sięgając po zwycięstwo.
Po tej wygranej drużyna z Teksasu zajmuje piąte miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 41-30. W następnym meczu zmierzą się we własnej hali z Washington Wizards.
Natomiast zespół z Kalifornii plasuje się na drugiej pozycji z 53 zwycięstwami i 18 porażkami. W kolejnym spotkaniu zagra u siebie z Atlantą Hawks.