NBA: Stephen Curry poprowadził Wojowników do wygranej w Los Angeles

bryce_edwards, wikicommons
Los Angeles Clippers przegrali u siebie z Golden State Warriors 105:121 w sobotnim meczu ligi NBA. Świetne spotkanie w drużynie obrońców mistrzowskiego tytułu rozegrał Stephen Curry.
Lider Wojowników kapitalnie rozpoczął mecz. Już w pierwszych pięciu minutach zdobył 11 punktów, a w całej pierwszej kwarcie miał ich 17.
- Po prostu chciałem dobrze wystartować. Trochę dziwnie rozpoczynać mecz o godzinie 12.30. Trzeba znaleźć sobie odpowiednią energię, zwłaszcza, że gra się tak wcześnie - powiedział Curry, cytowany przez „CBS Sports”.
Rozgrywający zdobył 45 punktów, choć w czwartej kwarcie na parkiecie już się nie pojawił. Dla Warriors była to czwarta wygrana z rzędu. Podopieczni Steve'a Kerra są liderem Konferencji Zachodniej z bilansem 32-8.
Natomiast Clippers plasują się na dziewiątej pozycji z 17 zwycięstwami i 21 porażkami. Przeciwko Warriors spotkanie ułożyło się dla nich pechowo. W końcówce pierwszej kwarty Blake Griffin uderzył głową w łokieć JaVale McGee i upadł na parkiet, z którego nie podnosił się przez kilka minut. Okazało się, że lider gospodarzy doznał wstrząśnienia mózgu i udał się do szatni.
- Balke to jest twardy gość i powinno być wszystko w porządku. Musi być jednak bardzo ostrożny - powiedział DeAndre Jordan, jego kolega z drużyny.