NBA: Warriors lepsi od Celtics

W nocy z soboty na niedzielę w Oracle Arena spotkały się drużyny, które liderują w obu Konferencjach ligi NBA. Golden State Warriors wygrało na własnym parkiecie z Boston Celtics 109:105.
Koszykarze Golden State Warriors potwierdzili status najlepszej drużyny w tym sezonie. Liderzy Konferencji Zachodniej pokonali najlepszy zepół Wschodu Boston Celtics 109:105. Co prawda lepiej pojedynek zaczęli goście, którzy prowadzili po pierwszej kwarcie dziesięcioma punktami.
Dobra gra w ataku Celtów została zastopowana w dwóch kolejnych kwartach.Wówczas to gospodarze odrobili straty, zbudowali przewagę, którą utrzymali już do końca spotkania.
W starciu liderów w obu ekipach skuteczniejszy okazał się Stephen Curry, który dla zwycięskiej drużyny zdobył 49 punktów, miał pięc asyst i zaliczył cztery zbiórki. Kyrie Irving dla Celtów rzucił 37 punktów, miał cztery asysty i zanotował dwie zbiórki.
Wojownicy pewnie prowadzą w Konferencji Zachodniej. Mają w dorobku 40 zwycięstw i 10 porażek. Boston Celtics przewodzi na Wschodzie z bilansem 35 wygranych i 15 przegranych.
Minionej nocy ważne zwycięstwa zanotowały dwie drużyny walczące na Zachodzie o awans do play-off. Zdecydowanie bliżej zrealizowania tego celu są koszykarze Minnesota Timberwolves, którzy zajmują czwarte miejsce. Z soboty na niedzielę pokonali Brooklyn Nets 111:97.
Ósmą pozycję w Konferencji Zachodniej zajmuje obecnie Denver Nuggets, które wygrało z Dallas Mavericks 91:89.