NBA: Wizards przegrali ze Spurs. Siedem punktów Gortata

Keith Allison / flickr.com
W meczu ligi NBA San Antonio Spurs pokonało na własnym parkiecie Washington Wizards 98:90. Marcin Gortat zdobył dla Czarodziejów 7 punktów.
Gospodarze wygraną zapewnili sobie przede wszystkim w trzeciej kwarcie, którą wygrali różnicą jedenastu punktów i przed ostatnią odsłoną mieli bezpieczną przewagę. W ostatnich dwunastu minutach ekipa z Waszyngtonu próbowała jeszcze odwrócić losy spotkania, ale zdołali tylko zmniejszyć straty. Ostatecznie San Antonio Spurs pokonało Wizards 98:90.
W drużynie gospodarzy najskuteczniejszy był LaMarcus Aldridge, który zdobył 27 punktów. W stołecznym zespole natomiast po 21 punktów rzucili Kelly Oubre i Bradley Beal.
Marcin Gortat w drużynie z Waszyngtonu rozegrał 19 minut. W tym czasie zdobył 7 punktów, zaliczył asystę i miał 5 zbiórek.
Spurs kontynuują zwycięską serię, minionej nocy wygrali piąty mecz z rzędu i zajmują szóste miejsce na Zachodzie. Wizards również zajmują szóstą pozycję, tyle że na Wschodzie.