NBA: Zwycięstwa czołowych drużyn

bryce_edwards, wikicommons
W meczach NBA rozegranych ze środy na czwartek swoje spotkania wygrali liderzy obu Konferencji - Golden State Warriors i Boston Celtics. Zwycięskie serie podtrzymały też ekipy Minnesota Timberwolves i Oklahoma City Thunder.
Koszykarze z Bostonu spuścili ostatnio nieco z tonu i przytrafiło im się kilka porażek. Dlatego spotkanie z Charlotte Hornets było dla liderów Konferencji Wschodniej istotne. Celtowie tym razem wygrali 102:91. W dwóch pierwszych kwartach grali pewnie i budowali przewagę, którą stracili w trzeciej odsłonie meczu, ale w ostatnich 12 minutach zespół z Bostonu opanował sytuację i zanotował 28. wygraną w sezonie.
Najskuteczniejsi na parkiecie byli Kemba Walker z Charlotte Hornets, który zdobył 24 punkty oraz Kyrie Irving, autor 21 punktów dla zwycięzców. Boston Celtics przewodzi na Wschodzie, natomiast Hornets są na 13. pozycji.
Równiejszą formę prezentują liderzy Konferencji Zachodniej. Golden State Warriors pokonało minionej nocy Utah Jazz 126:101. Wojowników do wysokiego zwycięstwa poprowadzili Kevin Durant (21 punktów, 4 asysty i 6 zbiórek) oraz Draymond Green (14 punktów, 8 asyst i 8 zbiórek).
Obrońcy tytułu w pięciu ostatnich meczach przegrali tylko raz, w tym sezonie mają bilans 28 zwycięstw i 7 porażek. Koszykarze Utah Jazz zaliczyli trzecią przegraną z rzędu i zajmują 10. lokatę na Zachodzie.
Minionej nocy znakomitą formę potwierdziły dwa zespoły z Konferencji Zachodniej. Minnesota Timberwolves wygrała po dogrywce z Denver Nuggets 128:125. Było to już piąte zwycięstwo z rzędu ekipy z Minneapolis. Jeszcze lepszą serią mogą pochwalić się koszykarze Oklahoma City Thunder, którzy pokonali Toronto Raptors 124:107 i zanotowali szóstą wygraną z rzędu.