New York City pokonał Sporting Kansas City

charnsitr/Shutterstock
New York City FC pokonał u siebie Sporting Kansas City 3:1 (1:0) w pierwszym piątkowym spotkaniu rozgrywek Major League Soccer.
Na Yankee Stadium prowadzenie gospodarzom do przerwy zapewnił z bliska Szwed Anton Tinnerholm. Dziewięć minut po zmianie stron podwyższył efektowną podcinką nad bramkarzem Brazylijczyk Heber.
Siedemnaście minut przed końcem kontaktowe trafienie uzyskał strzałem głową Hiszpan Ilie Sanchez, ale zaledwie cztery minuty później skutecznie odpowiedział uderzeniem z dystansu Fin Alexander Ring.
Nowojorczycy po drugim zwycięstwie z rzędu przesunęli się na trzecie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Ekipa z Missouri, która kończyła w osłabieniu, doznała natomiast drugiej porażki z rzędu i spadła na dziesiątą lokatę w klasyfikacji Konferencji Zachodniej.
Jakub Kreśliński27 Jul 2019 · 09:08