Newcastle United rozbiło Sheffield United

chrisdorney/Shutterstock
Newcastle United rozbiło u siebie Sheffield United 3:0 (1:0) w pierwszym niedzielnym meczu 30. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na St. James' Park opór gości przełamał dziesięć minut po przerwie strzałem w krótki róg Allan Saint-Maximin. Pięć minut wcześniej czerwoną kartkę ujrzał John Egan, co ułatwiło zadanie "Srokom".
Niespełna kwadrans po trafieniu Francuza podwyższył z dystansu Szkot Matt Ritchie, a dziewięć minut później na listę strzelców wpisał się również Brazylijczyk Joelinton, dopełniając formalności z kilku metrów po zagraniu Paragwajczyka Almirona.
"Sroki" po drugim z rzędu zwycięstwie awansowały na dwunaste miejsce w tabeli, natomiast beniaminek doznał ósmej porażki w sezonie i jest siódmy w klasyfikacji.