Newcastle United zapewnił sobie awans do Premier League

chrisdorney/Shutterstock
Newcastle United po roku przerwy wraca do Premier League. „Sroki” pokonały w poniedziałkowym meczu 44. kolejki Championship Preston North End 4:1 i zapewniły sobie awans.

Podopieczni Rafy Beniteza potrzebowali trzech punktów, aby przypieczętować powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Już w siódmej minucie prowadzili po strzale Ayoze Pereza. Bardzo szybko do remisu doprowadził jednak Jordan Hugill. Tuż przed przerwą drugiego gola dla gospodarzy strzelił Christian Atsu.

W 64. minucie sędzia podyktował rzut karny dla miejscowych. Dodatkowo drużyna z Deepdale musiała grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Paula Gallaghera. „11” pewnie wykorzystał Matt Ritchie. Nie minęło 120 sekund i swoje drugie trafienie w meczu zanotował Perez, a miejscowi kibice mogli rozpocząć świętowanie.

Zespół z St. James Park na dwie kolejki przed końcem zajmuje drugie miejsce w tabeli, mając dziewięć punktów przewagi nad trzecim Reading FC. W następnej kolejce Newcastle zagra na wyjeździe z Cardiff City.