Neymar nie wytrzymał po decyzji sędziego i ruszył na arbitra. Gwiazdor przekroczył granicę? [WIDEO]

Minionej nocy Brazylia wygrała 1:0 z Kolumbią w meczu eliminacji do mistrzostw świata w Katarze i jest już pewna gry na najbliższym mundialu. W mediach sporo mówi się o zachowaniu Neymara z pierwszej części spotkania.
"Canarinhos" w dwunastu meczach eliminacyjnych odnieśli jedenaście zwycięstw. Duży wkład miał w to Neymar, który w wielu starciach odgrywał kluczowe role, strzelając gole oraz asystując.
Początek ostatniego spotkania z Kolumbią nie był dla "Canarinhos" łatwy. Rywale od początku grali bardzo ostro, o czym przekonał się właśnie gwiazdor PSG.
Już w dziewiątej minucie po jednym z przewinień Brazylijczyk ruszył w kierunku arbitra, domagając się surowszej kary. Nie brakuje opinii, że przekroczył przy tym granice.
Niemal zetknął się bowiem głowami z sędzią, ekspresyjnie wyrażając swoje pretensje. Ostatecznie za swoje zachowanie nie dostał jednak nawet żółtej kartki.
Dopiero w 74. minucie, już gdy Brazylia prowadziła 1:0, Neymar zarobił indywidualne upomnienie na protesty. Wcześniej zaliczył asystę, zagrywając z pierwszej piłki do Lucasa Paquety.
W eliminacjach do mundialu w Katarze 29-latek wystąpił w dziewięciu spotkaniach. W tym czasie zdobył siedem bramek i zanotował osiem asyst.
Maciej Pietrasik12 Nov 2021 · 08:07