Nice 1. Liga: GKS Tychy na remis z Zagłębiem Sosnowiec

Tomaszek tomaszek, wikipedia
GKS Tychy zremisował u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 1:1 w drugim niedzielnym meczu 17. kolejki Nice 1. Ligi. Ozdobą spotkania było wyrównujące trafienie Kamila Zapolnika.
Po pół godzinie gry goście objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zbyt lekkim wybiciu przez jednego z obrońców GKS-u, piłka trafiła do Szymona Lewickiego. Najlepszy strzelec Zagłębia uderzeniem prawą nogą z 16. metrów pokonał golkipera miejscowych.
Tyszanie odpowiedzieli tuż przed przerwą. Dośrodkowanie Dawida Błanika, który wbiegł w pole karne, na gola zamienił Kamil Zapolnik, który popisał się cudownym uderzeniem przewrotką.
W drugiej połowie obie drużyny miały swoje dogodne sytuacje. Bramkarze jednak nie dali się już pokonać. W 90. minucie czerwoną kartkę, za drugą żółtą, otrzymał Damian Matusiak, były gracz Zagłębia, i gospodarze skończyli mecz w osłabieniu.
Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zajmują 11. miejsce w tabeli ze zdobytymi 20 punktami. W następnym meczu zagrają u siebie z Wigrami Suwałki.
Natomiast zespół prowadzony przez Dariusza Dudka plasuje się na ósmej pozycji i ma na swoim koncie 23 „oczka”. Jego kolejnym rywalem będzie na wyjeździe Olimpia Grudziądz.