Nice 1. Liga: Ruchu wygrał w Katowicach

ASInfo
GKS Katowice przegrał z Ruchem Chorzów 1:2 w niedzielnym spotkaniu derbowym w 14. kolejce Nice 1. Ligi.
Obie drużyny zagrały ze sobą o ligowe punkty po 14 latach przerwy. Pierwsza połowa należała do „Niebieskich”. Już w siódmej minucie prowadzenie dał im Vilim Posinković, który strzałem z woleja przelobował Sebastiana Nowaka. Przed przerwą goście przeprowadzili świetną kontrę. Michał Przybecki dograł w pole karne, gdzie Michał Walski pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.
Druga połowa należała do „GieKSy”. Kontaktowego gola strzelił Armin Cerimagić. Mimo bardzo głębokiej i momentami desperackiej obrony przyjezdnych, katowiczanie nie zdołali jednak doprowadzić do remisu.
Podopieczni Piotra Mandrysza po tej porażce zajmują 12. miejsce w tabeli i mają na swoim koncie 18 punktów. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z GKS-em Tychy.
Natomiast spadkowicz z Ekstraklasy plasuje się na ostatniej pozycji ze zdobytymi 11 „oczkami”. Kolejnym rywalem Ruchu będzie Odra Opole.