Nie będzie polskiego półfinału Ligi Mistrzów! Skra Bełchatów poległa z Zenitem Kazań [WIDEO]

pressfocus
Skra Bełchatów nie dała rady awansować do półfinału siatkarskiej Ligi Mistrzów. Polska drużyna odpadła w starciu z Zenitem Kazań.
Rosjanie zagrają z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźłe. Wczoraj opolski zespół w heroicznych okolicznościach wywalczył awans, wygrywając dopiero w tzw. złotym secie.
Z kolei ekipę z Bełchatowa czekało dziś równie wymagające wyzwanie. W pierwszym meczu z Zenitem polegli 1:3. Rosjanom do awansu wystarczyło ugranie dwóch setów.
Pierwsza część dzisiejszej rywalizacji była niezwykle zacięta. Potwierdza to ostatnia akcja seta, w której obie drużyny miały kilka szans, aby zdobyć decydujący punkt. Finalnie o zwycięstwie przesądził Taylor Sander, który dobrze zachował się pod siatką.
Drugi set nie był już tak udany. Pojedynczymi dobrymi akcjami popisywał się Karol Kłos, ale zabrakło regularności i Zenit wygrał tę część spotkania 25:19.
W trzeciej partii ze świetnej strony zaprezentowali się Aleksandr Wołkow i Maksim Michajłow. Bełchatowianie nie znaleźli odpowiedzi na ich mordercze ataki. Finalnie Skra przegrała trzeci set 17:25. Szybka wygrana Skry w kolejnym secie nie miała już żadnego znaczenia w kwestii wyniku dwumeczu. W tie-breaku lepsi okazali się również Rosjanie.
Zenit Kazań - Skra Bełchatów 3:2 (22:25, 25:19, 25:17, 13:25, 15:12)
Adam Kłos04 Mar 2021 · 17:23