Wielkie błędy sędziego w meczu Portugalii z Hiszpanią? "Nie powinno być rzutu karnego" [VIDEO]

screen z youtube.com
W meczu Portugalii z Hiszpanią nie brakowało kontrowersyjnych sytuacji. Według Eduardo Iturralde Gonzaleza, byłego sędziego międzynarodowego, prowadzący spotkanie Gianluca Rocchi popełnił błędy w dwóch sytuacjach, po których padło gole.
Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia. Na samym początku gry Cristiano Ronaldo padł w polu karnym po starciu z Nacho, a Rocchi podyktował rzut karny.
Choć kontakt był ewidentny, to Iturralde Gonzalez twierdzi, że Włoch popełnił błąd.
- Nie powinno być rzutu karnego, bo Ronaldo szukał kontaktu z obrońcą - twierdzi były sędzia.
W 23. minucie doszło do starcia między Pepe a Diego Costą. Reprezentant Hiszpanii uderzył rywala łokciem, przejął piłkę, a po chwili strzelił gola na 1:1.
- Dla mnie to był oczywisty faul. Sędzia uznał najwidoczniej, że choć był kontakt, to niewystarczający do przerwania gry - ocenia były hiszpański sędzia.