Nieciecza lepsza od Korony w Kielcach

asinfo
Termalica Bruk-Bet Nieciecza pokonała na wyjeździe Koronę Kielce 1:0 w meczu czternastej kolejki Ekstraklasy. Jedynego gola dla gości zdobył Dariusz Jarecki.

Dla "Słoników" była to pierwsza wygrana, po pięciu meczach bez zwycięstwa. Korona przerwała serię czterech spotkań bez porażki.

Dzięki wygranej, zawodnicy Piotra Mandrysza awansowali na ósme miejsce w tabeli Ekstraklasy. Korona ma o jeden punkt więcej i jest na szóstej pozycji w lidze.

* * * * * *

Tak padła bramka:

19' Jarecki
Dariusz Jarecki oddał strzał z rzutu wolnego, a piłka odbiła się od stojącego w murze Nabila Aankoura i wpadła do bramki obok zaskoczonego Zbigniewa Małkowskiego.

Zawodnik meczu: Sebastian Nowak
Bramkarz gości nie dał się pokonać, mimo licznych prób zawodników Korony. W doliczonym czasie gry, z trudem obronił mocny strzał głową Macieja Wilusza.

Ciekawostka meczu: W 19. minucie meczu bramkarz Korony, Zbigniew Małkowski przerwał swoją serię 397 minut bez straty gola.