Niecodzienne sceny w polskiej lidze. Zwycięstwo różnicą ponad 50 goli, padł nowy rekord

Pomorzanin Nowogard
W polskiej lidze doszło do niecodziennych zdarzeń. W jednym z meczów na poziomie okręgowym padł wynik 53:0.
Bohaterami dzisiejszego starcia, które już przeszło do historii, były drużyny Wybrzeże Rewalskie Rewal oraz Pomorzanin Nowogard.
Goście z Nowogardu przyjechali na mecz zachodniopomorskiej okręgówki w zdziesiątkowanym składzie. Klub boryka się z ogromnymi problemami wewnętrznymi. Niedawno zwolniono trenera, Kamila Twarzyńskiego, który był ceniony przez większość zawodników i odpowiedzialny za sprowadzenie do drużyny Radosława Janukiewicza, byłego zawodnika m.in. Pogoni Szczecin czy Górnika Zabrze.
Wielu zawodników odmówiło dalszej gry po odejściu Twarzyńskiego. W efekcie na mecz z Wybrzeżem Rewalskim Rewal stawiło się zaledwie ośmiu piłkarzy Pomorzanina, z czego niektórzy byli juniorami. W ten sposób uniknięto walkoweru, który skutkowałby karną degradację o dwie ligi niżej. Nowogardzki zespół wykorzystał już bowiem limit walkowerów w poprzednich kolejkach.
Gospodarze nie zamierzali litować się nad przeciwnikami. Już po 40 minutach Wybrzeże prowadziło 25:0. Zawodnicy nie zwolnili tempa i w drugiej połowie pobili rekord Polski.
Dotychczas najwyższym rezultatem w historii oficjalnych spotkań było zwycięstwo 46:0. Wybrzeże poprawiło ten rezultat o siedem bramek.
Adam Kłos14 Nov 2021 · 15:03