Niemcy i Chile w półfinale Pucharu Konfederacji

Bundit Sriusaneemorakot/Shutterstock
Niemcy pokonali Kamerun 3:1, a Chile zremisowało z Australią 1:1 w ostatniej kolejce grupy B. Oba zespoły awansowały do półfinału Pucharu Konfederacji.

Kibice zgromadzeni na Fisht Olympic Stadium na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 48. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Kerem Demirbay, który popisał się precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego.

W 66. minucie drugiego gola dla podopiecznych Joachima Loewa zdobył Timo Werner, któremu asystował Joshua Kimmich. Dla napastnika RB Lipsk była to pierwsza bramka w barwach kadry narodowej.

Niespełna kwadrans później kontakowe trafienie dla Kamerunu zanotował Vincent Aboubakar. 25-latek wykorzystał błąd bramkarza i głową wbił piłkę do siatki.

Wynik rywalizacji ustalił Werner, który w 81. minucie zdobył swojego drugiego gola w karierze reprezentacyjnej.

W drugim meczu kibice zgromadzeni na Otkrytiye Arena na pierwsze trafienie czekali do 42. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas John Troisi, któremu asystował Robbie Kruse.

Piłkarze z Ameryki Południowej doprowadzili do wyrównania dopiero w 67. minucie rywalizacji. Martin Rodriguez wykorzystał dogranie Eduardo Vargasa i trafił do siatki uderzeniem z około pięciu metrów.

Niemcy zajęli pierwsze miejsce w grupie B i w walce o finał zmierzą się z reprezentacją Meksyku. Chilijczycy zajęli drugie i w następnej rundzie rozgrywek zmierzą się z Portugalią.