Niemcy odpadli z mundialu! Szalona kolejka w grupie F! [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Szwecja rozbiła Meksyk 3:0, a Niemcy przegrali  0:2 z Koreą Południową w ostatniej kolejce spotkań w grupie F. Do dalszej fazy rozgrywek awansowały reprezentacje Szwecji i Meksyku.
Relację z obu spotkań przeczytasz TUTAJ.
W pierwszej połowie Niemcy i Koreańczycy nie stworzyli porywającego widowiska. Obie ekipy bały się postawić wszystko na jedną kartę i zaryzykować. Niemcy, choć przeważali, nie potrafili stworzyć sobie klarownej sytuacji pod bramką rywali.
Niefrasobliwa gra mogła zostać ukarana, gdy w 19. minucie Neuer miał bardzo duże problemy z obronieniem strzału i wypuścił przed siebie piłkę. Niewiele brakowało, a futbolówka wpadłaby do siatki, jednak golkiper zdołał naprawić swój błąd.
W drugiej połowie Niemcy grali z nożem na gardle, bo Szwedzi wyszli na prowadzenie w meczu z Meksykiem, co oznaczało, że Niemcy zajmą trzecie miejsce w grupie. Podopieczni Joachima Loewa męczyli się w ataku, a Koreańczycy przeprowadzali groźne kontry.
Niemcy razili bezradnością w ofensywie, a w defensywie kilka razy w ostatniej chwili ratowali się przed stratą bramki po groźnych atakach rywali. Z dystansu uderzali Reus i Kroos, ale piłka wyraźnie mijała bramkę. Świetną okazję zmarnował Hummels. W doliczonym czasie gry Koreańczycy zdobyli bramkę, ale początkowo sędzia wskazał pozycję spaloną. Dopiero po konsultacji z VAR uznał trafienie Kim Young-Gwona. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:2 po bramce Sona, który strzelił na pustą bramkę. Taki wynik oznacza, że Niemcy odpadli z mistrzostw świata już w fazie grupowej.
Szwedzi przystąpili do tego spotkania w bojowym nastroju, jednak w pierwszej połowie nie mogli znaleźć sposobu na świetnie dysponowanego bramkarza reprezentacji Meksyku. Ochoa kapitalnie bronił po strzałach Forsberga w 10. minucie i Berga w 31. minucie.
W 29. minucie spotkania doszło do sporej kontrowersji, gdy ręką w polu karnym zagrał Hernandez, jednak sędzia po konsutlacji z VAR-em nie zdecydował się na podykotwanie jedenastki.
Tuż po przerwie Szwedzi udokumentowali swoją przewagę, gdy na listę strzelców wpisał się Augustinsson, który z bliska skierował piłkę do bramki.  W 62 minucie było już 2:0. Granqvist pewnym strzałem wykorzystał rzut karny. Szwedzi nie zwalniali tempa i w 74. minucie padła trzeci gol. Tym razem Alvarez pokonał własnego bramkarza.
Dzięki wygranej Szwedzi zajęli pierwsze miejsce w grupie, na drugiej lokacie uplasowali się Meksykanie.