Niemcy opracowali zasady wznowienia Bundesligi. Kuriozalne wytyczne dla piłkarzy, przerwy minimum co kwadrans

Niemcy opracowali zasady wznowienia Bundesligi. Kuriozalne wytyczne dla piłkarzy, przerwy minimum co kwadrans
Ververidis Vasilis/shutterstock.com
Niemiecki "Der Spiegel" dotarł do dokumentu, który opracowali eksperci z tamtejszego ministerstwa pracy. Zawiera on wytyczne dla piłkarzy na wypadek wznowienia rozgrywek Bundesligi. Zakłada dwa warianty, lecz oba wydają się mocno kontrowersyjne.
Wiele wskazuje na to, że właśnie Bundesliga będzie pierwszą z największych europejskich lig, która powróci do gry po pandemii koronawirusa. Nasi zachodni sąsiedzi liczą na wznowienie sezonu już w drugi weekend maja. Najnowsze doniesienia dziennikarzy "Der Spiegel" na temat wytycznych przygotowanych przez ekspertów z ministerstwa pracy są jednak mocno kontrowersyjne.
Dalsza część tekstu pod wideo
Pierwszy scenariusz podobny jest do tego, który wcześniej w naszym kraju przedstawili włodarze Rakowa Częstochowa. Zakłada całkowitą izolację każdej z drużyn aż do końca sezonu. Miałaby ona objąć wszystkich zawodników, trenerów, personel medyczny oraz wszystkie osoby, które muszą mieć bezpośredni kontakt z zawodnikami. Każdy z zespołów miałby do dyspozycji własny hotel.
Kuriozalny jest przede wszystkim drugi wariant. Piłkarze nie musieliby poddawać się izolacji, ale gra możliwa byłaby jedynie w specjalnych maseczkach. Wcześniej takie rozwiązanie proponowano między innymi w Belgii, lecz Niemcy poszli o krok dalej. Maseczki miałyby być zmieniane co kwadrans, a piłkarze nie mogliby podchodzić do siebie w tym czasie bliżej niż na odległość półtora metra.
To jednak nie koniec - sędzia miałby obowiązek przerwania meczu za każdym razem, gdy któremuś z zawodników maseczka zsunie się z twarzy. Zawodników czekałby także zakaz zbliżania się do siebie w sytuacjach nieuzasadnionych grą. Oznacza to, że nie mogliby wspólnie cieszyć się ze zdobytych bramek czy dyskutować ze sobą w spornych sytuacjach.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik24 Apr 2020 · 09:38
Źródło: Der Spiegel/Twitter

Przeczytaj również