Niemcy rozbili Włochów! Siedem goli w całym meczu, mistrzowie Europy na deskach [WIDEO]

Nikku / Press Focus
Reprezentacja Niemiec pokonała przed własną publicznością Włochy aż 5:2 we wtorkowym spotkaniu Ligi Narodów. Nasi zachodni sąsiedzi włączyli się do rywalizacji o awans do turnieju finałowego rozgrywek.
Podopieczni Hansiego Flicka, którzy zremisowali wszystkie trzy wcześniejsze mecze w tej edycji Ligi Narodów, szybko objęli prowadzenie na Borussia-Park w Moenchengladbach. W 10. minucie gry dośrodkowanie Davida Rauma w swoim stylu zamienił na gola Joshua Kimmich.
Niemcy podwyższyli przewagę jeszcze przed przerwą. W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy spotkania Alessandro Bastoni sfaulował we własnym polu karnym Jonasa Hofmanna. Jedenastkę pewnie wykorzystał Ilkay Guendogan.
Mistrzowie Europy nie zdołali pozbierać się po zmianie stron. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Thomas Mueller, zanim dwa trafienia w krótkim odstępie czasu dołożył Timo Werner. Przy ostatnim golu fatalny błąd popełnił bramkarz Italii, Gianluigi Donnarumma.
Włosi zmniejszyli rozmiary porażki w ostatnim kwadransie gry. Do siatki trafił najpierw 18-letni Wilfried Gnonto, a następnie Bastoni.
Wysoka wygrana pozwoliła reprezentacji Niemiec przeskoczyć dzisiejszych rywali w tabeli grupy 3 w najwyższej dywizji Ligi Narodów. Do sensacyjnie przewodzących stawce Węgrów nadal tracą jednak jeden punkt.
Dwie ostatnie serie gier tegorocznej edycji Ligi Narodów zostaną rozegrane we wrześniu.
Wojciech_Falenta 14 Jun 2022 · 22:40