Nieprawdopodobny mecz Jagiellonii! Do 93 minuty przegrywali 1:2, by wygrać 3:2!

asinfo
Jagiellonia Białystok pokonała Arkę Gdynia 3:2 w zupełnie nieprawdopodobnych okolicznościach. Gospodarze do 93 minuty przegrywali 1:2, ale zdołali jeszcze zdobyć dwie bramki i wygrać spotkanie.
Wynik pojedynku otworzył Szwoch wykorzystując w 20 minucie rzut karny. Dwadzieścia minuty później do wyrównania doprowadził Bejzak. Słoweniec wykończył skutecznie płaskim strzałem precyzyjne dośrodkowanie w pole karne od Brazylijczyka Guilherme.
W drugiej połowie gości ponownie na prowadzenie wyprowadził Szwoch. Gracz Arki wykorzystał koszmarny błąd Romanczuka. Przechwycił piłkę i wspaniałym uderzeniem z dystansu w długi róg nie dał szans bezradnemu golkiperowi gospodarzy.
Przez wiele kolejnych minut nic nie zapowiadało tak szokującej końcówki, a mecz obfitował w mnóstwo... przypadkowych i kuriozalnych zagrań.
Dwie ostatnie minuty doliczonego czasu gry zmieniły jednak wszystko. Najpierw do remisu w 94 minucie doprowadził Burliga. Obrońca zespołu z Podlasia wykorzystał świetne zgranie głową Karola Świderskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniem z bliska doprowadził do wyrównania. Za moment zwycięstwo gospodarzom dał Wójcicki. Rezerwowy Cillian Sheridan zagrał precyzyjnie w polu karnym do rezerwowego Wójcickiego i ten strzałem z kilku metrów rozstrzygnął losy konfrontacji.
Dzięki zwycięstwu Jagiellonia do trzech punktów zwiększyła przewagę nad drugą Legią, która rozegrała jednak spotkanie mniej.