Niesamowita końcówka w Dortmundzie! Zwycięska asysta Piszczka, Batshuayi pogrążył Eintracht [VIDEO]

Trybex / Shutterstock.com
Borussia Dortmund pokonała przed własną publicznością Eintracht Frankfurt 3:2 (1:1) w drugim niedzielnym meczu 26. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Signal-Iduna-Park całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Łukasz Piszczek, który zanotował asystę przy decydującym golu dla BVB.
"Die Schwarzgelben" dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale podopieczni Niko Kovaca odrabiali straty, doprowadzając do stanu 2:2 w pierwszej minucie doliczonego czasu gry.
Trzy minuty później losy konfrontacji przesądził jednak uderzeniem pod poprzeczkę z pola karnego Michy Batshuayi, który wykorzystał przytomne zagranie od Piszczka. Dla rezerwowego w tych zawodach Belga było to już drugie trafienie w tym spotkaniu i piąte od czasu styczniowego wypożyczenia z Chelsea.
Dzięki dwunastej wygranej w sezonie zespół z Zagłębia Ruhry odzyskał trzecie miejsce w tabeli. "Orły" z Hesji doznały natomiast ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na piątej lokacie w klasyfikacji.