Niesamowita pogoń Lazio, Atalanta roztrwoniła ogromną przewagę

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Lazio Rzym zremisowało u siebie z Atalantą Bergamo 3:3 w pierwszym sobotnim meczu 8. kolejki włoskiej Serie A. Gospodarze odrobili trzy gole straty, doprowadzając do wyrównania w doliczonym czasie gry.
Przyjezdni w pierwszej połowie zdobyli trzy bramki. Najpierw dwukrotnie trafił Luis Muriel, a następnie na listę strzelców wpisał się także Alejandro Gomez.
W 69. minucie rzut karny na gola zamienił dla "Biancocelestich" Ciro Immobile. Nie minęło 60 sekund i kontraktową bramkę dla Lazio strzelił Joaquin Correa. Kiedy wydawało się, że piłkarze Atalanty i tak zejdą z murawy jako zwycięzcy, to w doliczonym czasie gry kolejną "11" wykorzystał Immobile i zapewnił swoje drużynie remis.
Podopieczni Simone Inzaghiego zajmują szóste miejsce w tabeli ze zdobytymi 12 punktami. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Fiorentiną. Najpierw w czwartek zagrają jednak na wyjeździe z Celtikiem FC w Lidze Europy.
Natomiast zespół prowadzony przez Gian Pierto Gasperiniego z 17 "oczkami" na koncie plasują się na trzeciej pozycji. Kolejnym ligowym rywalem drużyny z Lombardii będzie Udinese Calcio. Najpierw Atalanta zmierzy się we wtorek w Lidze Mistrzów na wyjeździe z Manchesterem City.