Niesamowite rozstrzygnięcie w meczu Chorwacji z Rosją. Samobój zdecydował o awansie na mundial [WIDEO]

Chorwacja pojedzie na mundial. Luka Modrić i spółka po emocjonującym spotkaniu wygrała 1:0 z Rosją, dzięki czemu zapewniła sobie bezpośredni awans na mistrzostwa świata.
Przed pierwszym gwizdkiem Rosjanie przewodzili grupie H z przewagą dwóch punktów nad Chorwacją. Wicemistrzowie świata potrzebowali zwycięstwa, aby uzyskać bezpośredni awans na mundial.
W pierwszej połowie z lepszej strony zaprezentowali się "Vatreni". Dobrą okazję na zdobycie bramki miał Marcelo Brozović, jednak z jego uderzeniem poradził sobie Matvey Safonov. Golkiper powstrzymał także Mario Pasalicia, który z bliskiej odległości oddał strzał głową.
Chorwaci dominowali, mieli znacznie większe posiadanie piłki, podczas gdy Rosjanie bronili się praktycznie całym zespołem na własnej połowie. Dopiero w 81. minucie Chorwacja dopięła swego. Samobójczą bramkę zdobył Fedor Kudryashov.
Chorwacja wygrała 1:0, zapewniając sobie awans na mundial. Rosja zagra w barażach.
W drugim spotkaniu grupy H Słowenia pokonała Cypr 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Miha Zajc i Adam Cerin. Dla Cypru strzelił Andronikos Kakoulis.
W ostatnim meczu tej grupy Słowacja rozbiła Maltę 6:0. Na listę strzelców wpisali się trzykrotnie Ondrej Duda, dwukrotnie Albert Rusnak i Vernon De Marco. Malta od 51. minuty grała w dziewiątkę. Najpierw drugą żółtą kartkę obejrzał Ryan Camenzuli, niedługo potem Teddy Teuma w przeciągu kilkudziesięciu sekund został dwukrotnie upomniany przez arbitra.
Adam Kłos14 Nov 2021 · 16:52