Niesamowity dreszczowiec w meczu polskich piłkarzy ręcznych! Stracili wygraną w ostatniej sekundzie! [WIDEO]

Norbert Barczyk / PressFocus
Reprezentanci Polski w niesamowitych okolicznościach zremisowali z Rosją 29:29 w kolejnym meczu mistrzostw Europy. Rywale doprowadzili do wyrównania w ostatniej sekundzie spotkania.
W drugiej fazie mistrzostw Europy w piłce ręcznej Polacy nie radzili sobie do tej pory najlepiej. Bardzo wysoko przegrali zarówno w meczu z Norwegią, jak i w rywalizacji ze Szwecją.
W niedzielę chcieli zrehabilitować się w rywalizacji z Rosją. "Sborna" także zaczęła rywalizację w grupie od dwóch porażek, choć zdecydowanie niższych - ze Szwecją oraz Hiszpanią.
Podopieczni Patryka Rombla nie byli faworytami w starciu ze wschodnimi sąsiadami i nie zaczęli tego spotkania najlepiej. W ofensywie szalał Kosorotow, dzięki czemu Rosjanie szybko wyszli na prowadzenie 5:2.
W kolejnych minutach w bramce "Biało-Czerwonych" fenomenalnie spisywał się Zembrzycki. jego znakomite interwencje sprawiły, że Polacy odrobili straty, a potem wyszli nawet na prowadzenie 13:12. Właśnie taki wynik widniał na tablicy do przerwy.
W drugiej części spotkania Rosjanie znów przejęli inicjatywę. W ich szeregach znakomicie spisywał się Żytnikow. Po naszej stronie skuteczny był natomiast Sićko.
Ostatecznie byliśmy świadkami prawdziwego dreszczowca, a walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich sekund. Raz na prowadzeniu znajdowali się Polacy, a raz Rosjanie.
Po bramce Michała Daszka na dwie sekundy przed końcem spotkania wydawało się, że to "Biało-Czerwoni" skończą ten mecz zwycięscy. Prowadzili 29:28.
Trener Rosjan poprosił jeszcze o czas. Wydawało się, że zakończymy to spotkanie zwycięstwem, ale Kosorotow z niemal połowy boiska oddał przepiękny rzut, którym doprowadził do remisu. Przy tym trafieniu mieliśmy ogromne kontrowersje, bo nie powinno zostać uznane - rywal zrobił cztery kroki z piłką, gdy dozwolone są tylko trzy.
Maciej Pietrasik23 Jan 2022 · 17:09