Niesamowity mecz Swansea z Crystal Palace! Dziewięć goli, w tym dwa w doliczonym czasie gry!

MediaPictures.pl/Shutterstock
Swansea City FC pokonało u siebie Crystal Palace FC 5:4 w sobotnim meczu 13. kolejki angielskiej Premier League. Całe spotkanie w drużynie „Łabędzi” rozegrał Łukasz Fabiański.

Bramkarz reprezentacji Polski skapitulował w 19. minucie, a pokonał go Wilfried Zaha. Wyrównał jeszcze przed przerwą Gylfi Sigurdsson. W drugiej połowie dwa gole dla walijskiej drużyny strzelił Leroy Fer i zanosiło się, że odniesie ona drugie zwycięstwo w sezonie. Po raz ostatni Swansea zwyciężyło 13 sierpnia, pokonując w pierwszej kolejce na wyjeździe Burnley FC.

W ostatnim kwadransie zespół z Londynu zdobył trzy bramki. Kontaktowego gola strzelił James Tomkins. Do remisu doprowadził samobójczym trafieniem Jack Cork, a na prowadzenie „Orły” wyprowadził Christian Benteke. Wydawało się, że już nic nie odbierze przyjezdnym zwycięstwa. To jednak nie był koniec emocji. Wprowadzony w drugiej połowie Fernando Llorente w doliczonym czasie gry strzelił dwa gole i przełamanie Swansea stało się faktem.

Drużyna z Liberty Stadium zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dziewięcioma punktami na koncie. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z Tottenhamem Hotspur.

Natomiast „Orły” plasują się na 16. lokacie ze zdobytymi 11 „oczkami”. Ich kolejnym rywalem będzie Southampton FC.

Poza kadrą meczową Leicester City FC znaleźli się Bartosz Kapustka i Marcin Wasilewski. „Lisy” zremisowały u siebie z Middlesbrough FC 2:2.

Na pozycję lidera awansował Liverpool FC, który pokonał u siebie Sunderland 2:0. „The Reds” wyprzedzić może jednak Chelsea, jeśli w wieczornym meczu derbowym pokona Tottenham.

*****
Wyniki sobotnich spotkań 13. kolejki Premier League rozegranych o godzinie 16:

Hull City FC - West Bromwich Albion FC 1:1 (0:1)
Bramka: Dawson 72 - McAuley 34.

Leicester City FC - Middlesbrough FC 2:2 (1:1)
Bramka: Mahrez 34 (rzut karny), Slimani 90+4 (rzut karny) - Negredo 13, 71.

Liverpool FC - Sunderland AFC 2:0 (0:0)
Bramki: Origi 75, Milner 90+1 (rzut karny).

Swansea City FC - Crystal Palace FC Londyn 5:4 (1:1)
Bramka: Sigurdsson 36, Fer 66, 68. Llorente 90+1, 90+3 - Zaha 19, Tomkins 75, Cork 82 (sam.), Benteke 84.