Niesamowity mecz w Dortmundzie! Zwroty akcji, cztery gole Schalke i dwie czerwone kartki gospodarzy [WIDEO]

Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Schalke 04 pokonało Borussię Dortmund 2:4 w wyjazdowym meczu ligowym. Gospodarze kończyli mecz w dziewięciu.
TUTAJ przeczytacie relację na żywo.
Spotkanie lepiej zaczęli piłkarze z Dortmundu. Objęli prowadzenie już w 14. minucie po golu Mario Goetze.
Zaledwie trzy minuty później był remis. Rzut karny wykorzystał Daniel Caligiuri. Po dziesięciu minutach goście już prowadzili - bramkę zdobył Salif Sane.
Pobyt w szatni nie odmienił piłkarzy BVB - wkrótce ich sytuacja jeszcze się pogorszyła. Marco Reus w 60. minucie ujrzał czerwoną kartkę za ostry atak od tyłu.
Po tym faulu kapitalną bramkę z rzutu wolnego zdobył Caligiuri.
Następnie kolejną czerwoną kartkę obejrzał piłkarz gospodarzy. Tym razem z boiska wyleciał Marius Wolf za ostry wślizg od tyłu.
Pomimo tak znacznego osłabienia piłkarze gospodarzy zdołali zdobyć bramkę kontaktową. W 85. minucie nadzieję dał im gol Axela Witsela.
Kilkadziesiąt sekund później odebrał ją Breel Embolo. Napastnik gości strzałem z 16 metrów pokonał Romana Burkiego.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla gości. To oznacza, że coraz większą szansę na ostateczny tryumf w Bundeslidze ma Bayern Monachium.