Niesamowity mecz w Ekstraklasie. Najpierw hat-trick Sobiecha, potem pościg Zagłębia!

Lechia Gdańsk
Lechia Gdańsk zremisowała u siebie z Zagłębiem Lubin 3:3 w drugim sobotnim meczu dziewiątej kolejki LOTTO Ekstraklasy. Gospodarze mieli trzy gole przewagi po hat tricku Artura Sobiecha, ale "Miedziowi" w drugiej połowie zdołali odrobić straty, zdobywając wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry.
Podopieczni Piotra Stokowca zajmują pozycję lidera ze zdobytymi 18 punktami. Natomiast zespół prowadzony przez Mariusza Lewandowskiego plasuje się na czwartej pozycji i ma 16 "oczek" na koncie.
Tak padły bramki:
1:0 - Artur Sobiech 8'

Flavio Paixao zagrał piłkę na dalszy słupek, a tam Sobiech z najbliższej odległości umieścił ją w bramce.
2:0 - Artur Sobiech 15'

Świetna indywidualna akcja Lukasa Haraslina na lewym skrzydle, który następnie przedarł się przy linii końcowej boiska i wyłożył piłkę Sobiechowi, a ten nie miał problemów z wykończeniem z kilku metrów.
3:0 - Artur Sobiech 25'

Strzał głową Jarosława Kubickiego zablokował jeden z obrońców "Miedziowych", ale na posterunku był Sobiech, który dobił piłkę kolanem
3:1 - Damjan Bohar 61'

Starzyński świetnie wycofał piłkę do Damjana Bohara na 11. metr. Pomocnik ze Słowenii mocnym trafił tuż przy słupku.
3:2 - Filip Starzyński 71 (rzut karny)

Sędzia przy pomocy VAR-u podyktował rzut karny za zagranie ręką Błażej Augustyna. "11" na gola zamienił Starzyński.
3:3 - Jakub Mares 90'+1

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym najlepiej zachował się Jakub Mares
*****

Zawodnik meczu: Artur Sobiech.

Trudno napisać coś więcej niż hat trick zanotowany między ósmą i 25. minutą. Nie były to najtrudniejsze i najpiękniejsze do zdobycia bramki, ale dla napastnika liczy się efekt.
Kamil Kaczmarek22 Sep 2018 · 20:08