Niesamowity mecz w Gliwicach! Piast zgarnął trzy punkty po niezwykle dramatycznej końcówce! [WIDEO]

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Piast Gliwice pokonał przed własną publicznością Jagiellonię Białystok 2:1 (1:0) w niedzielnym meczu 35. kolejki LOTTO Ekstraklasy, rozegranym w ramach grupy mistrzowskiej.
Podopieczni Waldemara Fornalika zanotowali dwudzieste zwycięstwo w tym sezonie. Piast ma na koncie 68 punktów i dzięki wygranej awansował na pozycję lidera.
Zespół prowadzony przez Ireneusza Mamrota przegrał jedenasty ligowy mecz, uzbierał dotąd 54 "oczka", co daje mu obecnie czwartą lokatę.
* * * * * *

Tak padły bramki:
1:0 Joel Valencia 45+3'

Gerard Badia dośrodkował piłkę w pole karne, dopadł do niej Joel Valencia, który uderzeniem z bliskiej odległości pokonał Jakuba Szmatułę.
1:1 Jesus Imaz Balleste 89'

W 88. minucie Poletanović został sfaulowany przez Sedlara, a sędzia podyktował dla gości rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jesus Balleste i zdołał umieścić ją w siatce.
2:1 Tomasz Jodłowiec 90+1

Felix zdecydował się na oddanie strzału na bramkę Jagiellonii, ale obronił Sandomierski. Do futbolówki odbitej przez golkiper dopadł jednak Jodłowiec i wpakował ją do bramki.
W czwartej minucie doliczonego czasu gry przyjezdni mogli doprowadzić do wyrównania, ale drugiego rzutu karnego dla białostoczan tym razem nie wykorzystał Jesus Imaz.
Zawodnik meczu: Joel Valencia. Ekwadorski napastnik dał swojej drużynie prowadzenie w pierwszej połowie i szósty raz w tym sezonie wpisał się na listę strzelców.