Niesamowity wyczyn Bayernu Monachium. Pierwszy przypadek w historii klubu

Xinhua/PressFocus
Bayern Monachium pokazał klasę w pierwszej połowie spotkania z Bayerem Leverkusen. Bawarczycy ustanowili dziś nowy rekord klubu.
Mecz z "Aptekarzami" zapowiadano jako szlagier Bundesligi. Presję tego spotkania udźwignął tylko jeden zespół.
Już po czterech minutach Bayern prowadził po trafieniu Roberta Lewandowskiego. Później Polak skompletował dublet, a jeszcze w pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się Thomas Mueller i dwukrotnie Serge Gnabry.
W 37. minucie było już 5:0 dla podopiecznych Juliana Nagelsmanna. Dzięki temu mistrzowie Niemiec zapisali się w historii rozgrywek.
Statystyczny portal "Opta" poinformował, że tylko Borussii Dortmund i Karslruhe udało się szybciej strzelić pięć goli w meczu wyjazdowym Bundesligi. Obie drużyny dokonały tego w 1964 roku. Bayern nigdy wcześniej nie zanotował tak dobrej pierwszej połowy spotkania ligowego rozgrywanego na stadionie rywala.
Adam Kłos17 Oct 2021 · 16:30
Źródło: Twitter